Nastavenie tuhosti trekov

Väčšina trekových korčúľ má nastaviteľný podvozok. Každý trek je upevnený v ráme medzi dvoma gumovými silenblokmi. Tuhosť trekov tak možno jednoducho regulovať pomocou kľúča veľkosti 13 mm alebo 14 mm. Nastavenie korčúľ je individuálne, každému vyhovuje niečo iné. Všeobecne možno povedať, čím viac utiahnete treky,  tým viac zvýšite tuhosť a zvýši sa aj ovládateľnosť, ale budete musieť dávať väčšiu silu do zatáčania. Povolené treky naopak dovoľujú jednoduché zatáčanie a viac voľnosti, čo je vykúpené horšou ovládateľnosťou.

Nastavenie tuhosti trekov nie je nič zložité. Pri trekových korčuliach sa môžete stretnúť s dvoma typmi uchytenia trekov v ráme,  typ „A“ a „B“ viď obrázok.

Typ „A“

Tento typ uchytenia je najčastejší a tiež najjednoduchší na nastavenie. Na nastavenie použijete kľúč veľkosti 13 mm (14 mm) a jednoducho povolíte alebo pritiahnete „maticu 1“. Tým sa zvýši alebo zníži tuhosť treku.

 

Typ „B“

Tento typ uchytenia je o niečo zložitejší na nastavenie. Na nastavenie použite kľúče veľkosti 14 mm a 17 mm a jednoducho povoľte „skrutku 1“ čím sa povolí aj „kontramatica 2“. Teraz môžete uťahovaním, či povoľovaním „kontramatice 2“ nastaviť tuhosť trekov. Potom už len priťahujete „skrutku 1“ pokiaľ sa „kontramatica 2“ nedotkne rámu. V tomto momente je potrebné prestať priťahovať „skrutku 1“ a pritiahnuť „kontramaticu 2“ voči rámu, aby sa „skrutka 1“ nemohla povoliť.

Nastavenie tuhosti trekov

 Tuhosť  trekov je možné taktiež regulovať výmenou silenblokov za tvrdšie/mäkšie. Pri výmene dbajte na správny rozmer silenbloku a odporúčaniu výrobcu.

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Prihlásiť k odberu noviniek:  • Futbalový sen