Novinky

TEMPISH INLINE TEAM RHEIN MAIN SKATE CHALLENGE

Naša pretekárka Hana Duspivová opäť dosiahla na stupne víťazov, tentoraz v nemeckom Eschborne neďaleko Frankfurtu nad Mohanom, a to v preteku na 50km. Tento pretek bol najdlhší a najnáročnejší, čo sa profilu týka, z pretekov tzv. Rhein Main Skate Challenge. Korčuliari tu medzi sebou súperili na 25km, 37km a 50km trati.

Počas pretekov na 50km, kedy pretekári museli niekoľkokrát prekonať prudké stúpanie, dlhé zjazdy a pár nebezpečných zákrut, navyše čakalo ešte nepríjemné prekvapenie. Krátko po štarte sprievodný motocykel viedol čelo pretekov zlú tratí a všetci pretekári sa museli 3x otáčať a trať sa tak predĺžila na 55km.

Od cca 37. kilometra išli pretekári za dažďa a počas prudkého stúpania po klzkých dlažobných kockách sa pomerne veľká skupina korčuliarov roztrhala a Hanka stratila kontakt so súperkou Theresou Ricke a došla si tak pre druhé miesto. Tretia skončila Annegret Henke.

Medzi mužmi jednoznačne dominoval celosvetovo uznávaný Alexander Bastidas, druhý došiel s 5 minútovou stratou Viktoras Cesulis a ako tretí sa umiestnil Christian Kraus.

TEMPISH INLINE TEAM NA SKATER KÖNIG 2017

21. - 23. 4. 2017 sa v nemeckých mestečkách Burg a Straupitz v rámci tzv. tzv. Spreewald Marathonu konal závod v inline korčuľovaní. Rýchlokorčuliari, ale aj fitness korčuliari, počas troch dní medzi sebou súperili na troch tratiach. V piatok si zmerali sily na časovke jednotlivcov s dĺžkou trate 8km, v sobotu potom na maratóne a v nedeľu na polmaratónu.

Náš TEMPISH inline team reprezentovala Hana Duspivová, ktorej sa darilo hlavne na piatkovej časovke, teda v individuálnom závode, kedy došla s časom 0:16:08 medzi ženami celkovo tretia. Na maratóne a polmaratóne jednoznačne kraľovala Claudia Pechstein, niekoľkonásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní. Ostatné korčuliarky o ďalšie miesta na maratóne i polmaratóne bojovali v záverečnom špurte. V celkovom súčte časov z týchto troch závodov celkom na 72 km si naša pretekárka vybojovala 3. miesto, teda za prvý Claudiou Pechstein a Christiane Kloss.

Medzi mužmi získal pre tento rok titul Skater König Slovák Lukáš Benedik, druhý bol Frank Adam a ako tretí sa umiestnil Tjard Kopka.

Víťazná túžba a fenomenálna Kubišová. HERBADENT král Extraligy žien

Superfinále nepozná favorita. Hráčky Vítkovíc vstupovali do O2 Arény ako obhajkyne titulu, víťazky základnej časti a tím, ktorý v tejto sezóne len raz jediný raz padol. Lenže finálový rival z Prahy mal tentoraz väčšiu chuť vyhrať a tiež v úžasnej forme hrajúci Dominiku Kubišovú. Hrdinka Herbadentu skompletizovala hetrik. Predovšetkým jej zásluhou tak Pražanky po troch rokoch znovu oslavujú.

1. SC TEMPISH VÍTKOVICE - HERBADENT PRAHA 2:6

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hráčky Vítkovíc, ktoré sa od úvodných minút rozhodli vysoko napádať a prerušovať súperovu rozohrávku hneď v zárodku. Lenže Herbadent hral s ľadovým pokojom. Nenechal sa aktivitou súperiek rozhodiť. Hral od úvodných minút veľmi koncentrovane, čo prinášalo ovocie v celom nasledujúcom priebehu.

Herbadent preukázal neuveriteľnú túžbu a vôľu po víťazstve. Tá v športe obvykle slávi úspech. Inak tomu nebolo ani na Veľkonočný pondelok.

TEMPISH INLINE TÍM NA MASARYK RUN

8.4.2017 sa konal na Masarykovom okruhu v Brne už tradičná závod MASARYK RUN, teda závod pre všetkých priaznivcov kolieskového korčuľovania, a to už pre pretekárov od najmenších vekových kategórií. Deti štartovali podľa veku na tratiach s dĺžkou 200m, 400m a 1500m.

SALIBANDYCAMP 2017

TEMPISH sa stáva partnerom Salibandycampu, ktorý sa koná od 6. 3. do 10. 3 na hale v Dubina. Tento kemp pre mladých florbalových hráčov povedie Pavel Brus, dlhoročný český reprezentant a aktuálne hlavný tréner mužov Vítkovíc.

Ženy FBS Olomouc končia po základnej časti extraligy jedenáste

Posledné zápasy základnej časti už nemohli na fakte, že Olomouc bude aj v tohtoročnej sezóne hrať o udržanie, nič zmeniť. FBS stálo proti dvom už istým účastníkom play-off a očakávať sa teda dali ťažké súboje.

Brankári sezóny priebežné Souček s Ranochovou

Florbalu experti, osobnosti elitnej hracie majú za sebou prvú priebežnú časť hlasovania v anketách florbalista sezóny 2016/2017. V brankárskych kategóriách vládnu reprezentačný brankári, po vydarenom vystúpení na MS je na prvom mieste vítkovický Lukáš Souček a medzi ženami Hana Ranochová z Chodova.

Lukáš Souček uchvátil českých florbalových fanúšikov počas svetového šampionátu v Rige, na ktorom sa však bohužiaľ v zápase o bronz vážne zranil, zlomenina malíčka ľavej ruky ho od decembra už nepustila do bránky a prognózy boli v polovici januára neisté. Pohárovému finále sa len prizeral zo striedačky.

Naproti tomu zažiarila hviezda priebežne druhého Lukáša Bauera, ktorý sa podľa niektorých iba spolieha o veľmi málo priepustnú mladoboleslavskú obranu. Bol však povolaný do reprezentácie a v priateľskom stretnutí s úradujúcimi majstrami sveta predviedol niekoľko brilantných zákrokov, ktorými potvrdil príslušnosť k súčasnej českej špičke. Bauera v aktuálnom poradí nasleduje jeho reprezentačný kolega zo zápasov s Fínmi Radovan Michajlovič, ktorý stojí za vzostupom Otrokovíc, čo potvrdila aj štatistická analýza Petra Malinu.
Brankárkam kraľuje minuloročná strieborná Hana Ranochová. Odchovankyňa Vítkovíc, ktorá oblieka už druhú sezónu dres Chodova, má svoj podiel na jednej z najlepších obrán v extralige žien. Chodov je za Vítkovicami tím s druhým najmenším počtom obdržaných gólov.

Za Ranochovou sa priebežne nachádza trojnásobná víťazka ankety obhajkyňa minuloročného prvenstva Lenka Kubíčková. Tá však vinou zdravotných problémov do bránky Vítkovíc od decembrovej prestávky nenastupuje a je otázkou kedy znovu zasiahne do hry. Preskočiť by ju tak mohla v druhom kole hlasovania štvornásobná víťazka ankety a aktuálne tretia Jana Christianová z Herbadentu.

TEMPISH s.r.o. v roku 2017 definitívne skončí s predajom pod značkou TEMPISH v hypermárketoch.

Už pred 8 rokmi sa rozhodlo, že sa značka TEMPISH začne postupne sťahovať z hypermarketov po celej Európe. S hypermarketmi začala firma TEMPISH s.r.o. spolupracovať už pri otvorení prvého hypermarketu v ČR, ktorým bol GLOBUS v Brne, v roku 1996.

Nasledoval veľký rozmach hypermarketov ako v ČR, tak v okolitých štátoch. Firma TEMPISH postupne dodávala svoje produkty napríklad do Kauflandu, Sparu, Julius Meinl do siete Penny a do ďalších.

Posledných niekoľko rokov ste kolekciu korčúľ TEMPISH mohli vidieť už len v Spare a Globuse, ale aj v  týchto dvoch hypermarketoch predaj v tomto roku skončí.

Rozhodnutie ukončiť predaj výrobkov zn. TEMPISH v hypermárketoch súvisí predovšetkým s neustálou snahou o zvyšovanie prestíže značky TEMPISH predovšetkým so zvyšovaním kvality výrobkov predávaných pod značkou TEMPISH. Hypermarkety sa viac sústreďujú predovšetkým na nízku cenu, avšak TEMPISH sa chce predovšetkým sústrediť na kvalitu svojich produktov.

Športové výrobky TEMPISH už nájdete len v širokej sieti športových “špeciálok“.

Brankárska maska HERO na florbal

Profesionálna brankárska maska HERO je v prevedení SENIOR. Maska je vyrobená z mimoriadne odolného ABS plastu určená pro potreby súťažiacich a profesionálních hráčov. Je certifikovaná IFF. Nové anatomické polstrovanie bandážou na báze PE s nastaviteľnou ochranou brady.

Maska Hero

Čelo sa opiera o vymeniteľný savý pásik z materiálu CoolMax, ktorý sa výborne stará o odvod potu. Maska sa perfektne prispôsobí každému tvaru hlavy a tváre vďaka konštrukcii, tvaru skeletu, vnútornej bandáži a materiálu sťahovacích pásikov. Kvalitnejšia ventilácia vzduchu je umožnená pomocou správne umiestených vetracích otvorov. Nový typ ochrannej mriežky z kvalitnej ocele chrání tvár i oči a zaisťuje spoločne s tvarom masky perfektný prehľad o hre.

 Pretiahnutá časť pod bradou chráni krk.

Veľkost: senior (obvod max.56cm)

Dámske korčule GIULIA

Dámske korčule GIULIA patria medzi najkvalitnejšie korčule zn.TEMPISH, sú určené pre náročného zákazníka. Topánka korčule je z kvalitného syntetického materiálu na báze PU s efektnou povrchovou úpravou 3D, ktorý dodává topánke punc exkluzivity.

Dámske korčule GIULIA

Krasokorčuľa má pevný skelet s anatomickým tvarovaním v oblasti členku. Vložená bandáž sa prispôsobí tvaru chodidla a zaistí pohodlnú funkciu.

Na vnútornú výstelku je použitý materiál novej generácie, ktorý je príjemný na dotyk a disponuje výbornými izolačnými vlastnosťami. Pri korčuľovaní zaisťuje príjemný pocit komfortu a tepla. Korčuľa klasicky zváraná, nerezová oceľ.

Veľkosť: 35 - 42

Hokejové korčule TEMPISH REVO RSX

Hokejový komplet REVO RSX je určený pre aktínych hokejových hráčov stredných a vyšších súťaží. Topánka je vyrobená z veľmi odolného tvrdého termoplastu CYBER 385. Celý skelet topánky je anatomicky natvarovaný z jedného kusa.

Použitá technológia a materiály prinášajú hráčom podstatne lepší komfort, zvýšenú pevnosť topánky, lepšiu ochranu chodidla a predovšetkým podstatné odľahčenie topánky.

Hokejový komplet REVO RSX

Konštrukciou, použitými materiálmi a technológiou výroby sú dosiahnuté vynikajúce vlastnosti topánky, ktorá si zachováva vysokú pevnosť a pritom veľmi komfortný pocit pri hre, výbornú a istú ovládateľnosť a to všetko  pri veľmi priaznivej hmotnosti.

Tvar skeletu je až extrémne anatomicky tvarovaný pomocou technológie MEMORY OPTIMAL FIT, predovšetkým vnútorný priestor topánky v oblasti členku a Achillovej šľachy. Tento vnútorný tvar skeletu spoločne s bandážou s pamäťou CLEERON 013S a CLEERON MEMORY v dvoch vrstvách zaisťuje pevnú a pohodlnú fixáciu nohy v topánke.

Pevnosť celého kompletu zvyšuje tenká podošva z extra tvrdého a húževnatého nylonu. Vysokopevnostné šnúrky sú voskované pre obmedzenie povoľovania pri hre.

Komplet je vybavený robustnou korčuľou TEMPISH GO-TO s vymeniteľným britom. Nosná časť korčule je z materiálu CORDURA (Dupont nylon). Materiál britu zo šľachtenej ocele, tepelne upravenej na tvrdosť HRC 54 až 55.

Veľkosť: 40 - 47

Multifunkčná šátka ZADARMO!

Od pondelka 14. novembra štartuje akcia, kedy pri kúpe zimných korčúľ TEMPISH od nás dostanete multifunkčnú šatku UNIVERSE v hodnote 6,6 € zadarmo ako Vianočný darček. Šatka UNIVERSE je skutočne zaujímavý produkt, ktorý sa dá nosiť naozaj mnohými spôsobmi a najmä v chladných zimných mesiacoch ho využije naozaj každý.

Pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici budujú korčuliarsku dráhu

Banská Bystrica ako držiteľka titulu Európske mesto športu 2017 vytvorí Bystričanom už čoskoro podmienky pre ďalšiu športovú aktivitu. Do konca roka vznikne v Parku pod Pamätníkom SNP pre všetkých korčuliarov takmer pol kilometrová in – line korčuliarska dráha.

Dúbravka chce vytvoriť zážitkovú promenádu

Bratislavská mestská časť Dúbravka plánuje obnovu a vytvorenie oddychovej zážitkovej promenády. Nová pešia zóna má viesť od AB Restaurant na ulici M. Sch. Trnavského smerom k Domu služieb.

Do Bavorska pre víťazstvo!

Minulí víkend 27. a 28. augusta sa konali medzinárodné bavorské majstrovstvá a finále bavorskej inlinovej serie a Patrick Stimpfle bol opäť pri tom. Vďaka priebežnému prvému miestu v celkovom poradí Bavorského inlinového pohára a veľkému bodovému odstupu mohol Patrick nastúpiť na štart pretekov v pokojnej nálade. V poslednom preteku sa však rozhodovalo o titule bavorského šampióna v obrovskom slalome. 

Inline slalom v Chammünsteri

V sobotu a v nedeľu o sa v Chammünsteri konali nemecké majstrovstvá v inline slalome a v obrovskom slalome, do ktorých o sebe kvalifikoval aj Patrick Stimpfle Z tímov DJK RG Wertachtal. V týchto pretekoch štartovali Iba kvalifikovaní najlepší nemeckí inline jazdci, vrátane doterajšieho najlepšieho pretekára Svetového pohára v obrovskom slalome celkového lídra Svetového pohára.

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Prihlásiť k odberu noviniek:  • Futbalový sen