Novinky

TEMPISH INLINE TEAM NA SKATER KÖNIG 2017

21. - 23. 4. 2017 sa v nemeckých mestečkách Burg a Straupitz v rámci tzv. tzv. Spreewald Marathonu konal závod v inline korčuľovaní. Rýchlokorčuliari, ale aj fitness korčuliari, počas troch dní medzi sebou súperili na troch tratiach. V piatok si zmerali sily na časovke jednotlivcov s dĺžkou trate 8km, v sobotu potom na maratóne a v nedeľu na polmaratónu.

Náš TEMPISH inline team reprezentovala Hana Duspivová, ktorej sa darilo hlavne na piatkovej časovke, teda v individuálnom závode, kedy došla s časom 0:16:08 medzi ženami celkovo tretia. Na maratóne a polmaratóne jednoznačne kraľovala Claudia Pechstein, niekoľkonásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní. Ostatné korčuliarky o ďalšie miesta na maratóne i polmaratóne bojovali v záverečnom špurte. V celkovom súčte časov z týchto troch závodov celkom na 72 km si naša pretekárka vybojovala 3. miesto, teda za prvý Claudiou Pechstein a Christiane Kloss.

Medzi mužmi získal pre tento rok titul Skater König Slovák Lukáš Benedik, druhý bol Frank Adam a ako tretí sa umiestnil Tjard Kopka.

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Prihlásiť k odberu noviniek:  • Futbalový sen