Novinky

TEMPISH INLINE TEAM RHEIN MAIN SKATE CHALLENGE

Naša pretekárka Hana Duspivová opäť dosiahla na stupne víťazov, tentoraz v nemeckom Eschborne neďaleko Frankfurtu nad Mohanom, a to v preteku na 50km. Tento pretek bol najdlhší a najnáročnejší, čo sa profilu týka, z pretekov tzv. Rhein Main Skate Challenge. Korčuliari tu medzi sebou súperili na 25km, 37km a 50km trati.

Počas pretekov na 50km, kedy pretekári museli niekoľkokrát prekonať prudké stúpanie, dlhé zjazdy a pár nebezpečných zákrut, navyše čakalo ešte nepríjemné prekvapenie. Krátko po štarte sprievodný motocykel viedol čelo pretekov zlú tratí a všetci pretekári sa museli 3x otáčať a trať sa tak predĺžila na 55km.

Od cca 37. kilometra išli pretekári za dažďa a počas prudkého stúpania po klzkých dlažobných kockách sa pomerne veľká skupina korčuliarov roztrhala a Hanka stratila kontakt so súperkou Theresou Ricke a došla si tak pre druhé miesto. Tretia skončila Annegret Henke.

Medzi mužmi jednoznačne dominoval celosvetovo uznávaný Alexander Bastidas, druhý došiel s 5 minútovou stratou Viktoras Cesulis a ako tretí sa umiestnil Christian Kraus.