Novinky

TEMPISH INLINE TÍM NA MASARYK RUN

8.4.2017 sa konal na Masarykovom okruhu v Brne už tradičná závod MASARYK RUN, teda závod pre všetkých priaznivcov kolieskového korčuľovania, a to už pre pretekárov od najmenších vekových kategórií. Deti štartovali podľa veku na tratiach s dĺžkou 200m, 400m a 1500m.

Hlavný závod na 10km viedol len na časti tohto automobilového okruhu, takže na korčuliarov tak čakalo trikrát stúpanie, otočka okolo kužeľa a opäť prudké klesanie. Po hromadnom štarte mužov a žien sa hneď najlepší korčuliari z celkovo 137 štartujúcich oddelili, v počte 7 mužov a v druhej päťčlennej skupine hneď v závese za skupinou prvý nechýbali ani reprezentanti TEMPISH Inline Teamu Zdeněk Sauer a Hana Duspivová. Na cieľovej rovinke z prvej skupiny mužov došlo k naozajstnému súboji. Nechýbal ani pád jedného z favoritov Tomáša Buriana, šestnásťročného skvelého pretekára z teamu ISC Praha, a tak si pre prvé tri miesta došli Richard Kudělásek, Štěpán Šváb, obaja z teamu Bruslárna.cz a ako tretí prišiel do cieľa Petr Zelina, rovnako z teamu ISC Praha. Hanka Duspivová a Zdenda Sauer za hornú otočkou zo svojej skupiny poodjeli a došli si tak do cieľa s veľkým náskokom nad korčuliari z druhej skupiny, čo Pre Hanku znamenalo 1. miesto v ženách a pre Zdeňka miesto ôsmej. Hanka Duspivová tak zároveň svojim časom 0:20:05 v ženskej kategórii dosiahla traťového rekordu.

Po skončení Inline pretekov sa na tomto pretekárskom okruhu na stratu ešte zišli všetci milovníci kolobežiek a popoludní sa medzi sebou stretli bežci, rovnako v rôznych traťových dĺžkach. Pre fanúšikov, ale aj pre pretekárov, bol pripravený bohatý sprievodný program, pre víťaza hodnotné vecné ceny a v cieli bolo perfektne zaistené občerstvenie. Cez chladné jarné počasie teda ponúkol Masaryk run ako skvelú atmosféru pre pretekárov, tak aj pre divákov.

REKLAMA

NAPIŠTE NÁM

 

Prihlásiť k odberu noviniek:  • Futbalový sen